Autoři a přispěvatelé

Ústav botaniky a zoologie
Přírodovědecká fakulta
Masarykova univerzita
Kotlářská 2
611 37 Brno
Česká republika
botzool.sci.muni.cz
Milan Chytrý chytry@sci.muni.cz koordinace projektu, koordinace databází vlastností druhů, data o vegetaci, ekologicko-sociologická data
Petr Bureš bures@sci.muni.cz mapování rozšíření druhů
Jiří Danihelka danihel@sci.muni.cz druhové seznamy, data o rozšíření druhů, mapování rozšíření druhů, bibliografie
Pavel Dřevojan pavel.drevojan@seznam.cz ekologicko-sociologická data, mapování rozšíření druhů
Hana Galušková 357936@mail.muni.cz editace databází rozšíření druhů
Vít Grulich grulich@sci.muni.cz data o vlastnostech druhů, mapování rozšíření druhů
Dana Holubová danmich@sci.muni.cz návrh webových stránek, fotografická databáze, data o vlastnostech druhů
Ondřej Knápek ondrej.knapek@gmail.com karyologická data
Zdeňka Lososová lososova@sci.muni.cz data o vlastnostech druhů
Helena Prokešová helenapro@seznam.cz editace databází, data o vlastnostech druhů
Olga Rotreklová orotrekl@sci.muni.cz mapování rozšíření druhů
Marcela Řezníčková mar.reznickova@seznam.cz editace databází, koordinace obsahu databází vlastností druhů a webových stránek
Petr Šmarda smardap@sci.muni.cz karyologická data
Petra Štěpánková pstepankova@sci.muni.cz editace databází
Jakub Těšitel tesitel@sci.muni.cz data o vlastnostech druhů
Lubomír Tichý tichy@sci.muni.cz ekologicko-sociologická data
David Zelený zeleny@sci.muni.cz ekologicko-sociologická data

Botanický ústav
Akademie věd České republiky
252 43 Průhonice
Česká republika
www.ibot.cas.cz
Petr Pyšek pysek@ibot.cas.cz koordinace projektu, data o vlastnostech druhů
Josef Brůna josef.bruna@ibot.cas.cz příprava map rozšíření druhů
Tomáš Herben herben@site.cas.cz data o vlastnostech druhů
Jindřich Chrtek jun. chrtek@ibot.cas.cz data o vlastnostech druhů, mapování rozšíření druhů
Zdeněk Kaplan kaplan@ibot.cas.cz koordinace mapování rozšíření druhů, správa databáze rozšíření druhů
Jitka Klimešová klimesova@butbn.cas.cz data o vlastnostech druhů, ilustrace podzemních orgánů rostlin
Adam Knotek fruticulus@gmail.com zpracování dat o rozšíření druhů
Lenka Moravcová moravcova@ibot.cas.cz data o vlastnostech druhů
Petr Novotný petr.novotny@pedf.cuni.cz programování a správa databází
Klára Nunvářová Kabátová klara.kabatova@ibot.cas.cz zpracování dat o rozšíření druhů
Jan Pergl pergl@ibot.cas.cz data o vlastnostech druhů
Petr Petřík petr.petrik@ibot.cas.cz data o rozšíření druhů, bibliografie
Jan Prančl japra@seznam.cz mapování rozšíření druhů
Lucie Rejchrtová lucie.rejchrtova@ibot.cas.cz zpracování dat o rozšíření druhů
Martin Rohn martin.rohn@gmail.com programování a správa databází
Jiří Sádlo saadlo@volny.cz data o vlastnostech druhů
Lucie Šmejdová lucie.smejdova@ibot.cas.cz editace databází
Jitka Štěpánková stepankova@ibot.cas.cz mapování rozšíření druhů
Václav Šulc vaclav.sulc@ibot.cas.cz hromadné úpravy a importy dat o rozšíření
Kateřina Šumberová katerina.sumberova@ibot.cas.cz mapování rozšíření druhů
Kristýna Vazačová kristina.vazacova@ibot.cas.cz zpracování dat o rozšíření druhů
Jan Wild jan.wild@ibot.cas.cz koordinace programování a správy databází
Jiří Zázvorka zazvorka@ibot.cas.cz mapování rozšíření druhů

Katedra botaniky
Přírodovědecká fakulta
Jihočeská univerzita
Na Zlaté stoce 1
370 05 České Budějovice
botanika.prf.jcu.cz
Jan Lepš suspa@prf.jcu.cz koordinace projektu, data o vlastnostech druhů
Petr Blažek peta.blazek.f@seznam.cz data o vlastnostech druhů
Libor Ekrt libor.ekrt@gmail.com mapování rozšíření druhů
Petr Koutecký kouta@prf.jcu.cz mapování rozšíření druhů
Milan Štech stech@prf.jcu.cz data o rozšíření druhů, mapování rozšíření druhů
Tamara Těšitelová tamara.malinova@centrum.cz data o vlastnostech druhů
Spolupráce při mapování druhů

Martina Bartošová, Jiří Bělohoubek, Jan Blahovec, Leo Bureš, Roman Businský, Luděk Čech, Alžběta Čejková, Martin Dančák, Jan Doležal, Michal Ducháček, Martin Duchoslav, Václav Dvořák, Irena Formanová, Michal Gerža, Miloš Hájek, Martin Hanzl, Rudolf Hlaváček, David Hlisnikovský, David Horák, Ondřej Hornych, Věra Hromádková, Michal Hroneš, Zdenka Hroudová, Jana Janáková, Boleslav Jelínek, Jaroslav Jirásek, Petra Juřáková, Jan Kirschner, Lucie Kobrlová, Jiří Kocián, Petr Kocián, Josef Komárek, Jan Košnar, Milan Kotilínek, Daniel Koutecký, František Krahulec, Karel Kubát, Josef Kučera, Pavel Kúr, Petr Lepší, Pavel Lustyk, Jiří Malíček, Jana Möllerová, Patrik Mráz, Zuzana Mruzíková, Pavel Novák, Radim Paulič, Tomáš Peterka, Lenka Pivoňková, Romana Prausová, Zdenka Rozbrojová, Věra Samková, Milan Skalický, Hana Skálová, Ivan Suchara, Tomáš Svačina, Lenka Šafářová, Ota Šída, Lenka Šoltysová, Martin Šťastný, Radek Štencl, Přemysl Tájek, Vojtěch Taraška, Tomáš Tichý, Radim Vašut, Jiří Velebil, Jaroslav Zámečník

Technická spolupráce

Alexandra Březinová, Ondřej Hájek, Vladimír Hans, Lucie Horová, Karel Chobot, Kryštof Chytrý, Katrin Karimová, Anna Kladivová, Ilona Knollová, Eva Koutecká, Petra Lovecká, Ludmila Mikovcová, Jiří Rozehnal, Jan Štěpánek, Pavel Veselý, Václav Zouhar

Databáze rozšíření druhů laskavě poskytli

Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky
Botanický ústav Akademie věd České republiky
Česká botanická společnost
Jihočeská pobočka České botanické společnosti
Moravskoslezská pobočka České botanické společnosti
Přispěvatelé České národní fytocenologické databáze
Ústav botaniky a zoologie Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity
Ústav pro hospodářskou úpravu lesů

Databázi BiolFlor laskavě poskytl

Ingolf Kühn, Helmholtz Centre for Environmental Research – UFZ, Halle, Německo

Nejdůležitější studované herbářové sbírky


BRNM – Moravské zemské muzeum, Brno
BRNU – Ústav botaniky a zoologie, Přírodovědecká fakulta, Masarykova univerzita, Brno
PR – Botanické oddělení Přírodovědeckého muzea, Národní muzeum v Praze
PRC – Herbářové sbírky Univerzity Karlovy, Praha

BRNL – Ústav lesnické botaniky, dendrologie a geobiocenologie, Lesnická a dřevařská fakulta, Mendelova univerzita v Brně
CB – Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích
CBFS – Katedra botaniky, Přírodovědecká fakulta, Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
CESK – Muzeum Těšínska, Český Těšín
FMM – Muzeum Beskyd Frýdek-Místek
GM – Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně
HOMP – Hornické muzeum Příbram
HR – Muzeum východních Čech v Hradci Králové
CHEB – Muzeum Cheb
CHOM – Oblastní muzeum v Chomutově
KHMS – Muzeum Šumavy Sušice, pobočka Kašperské Hory
KM – Krkonošské muzeum ve Vrchlabí
KMKV – Muzeum Karlovy Vary
LIM – Severočeské muzeum v Liberci
LIT – Oblastní muzeum v Litoměřicích
MJ – Muzeum Vysočiny Jihlava
MMI – Regionální muzeum v Mikulově
MP – Východočeské muzeum v Pardubicích
MZ – Jihomoravské muzeum ve Znojmě
NJM – Muzeum Novojičínska, Nový Jičín
OH – Zámek Ohrada, muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství, Hluboká nad Vltavou
OL – Katedra botaniky, Přírodovědecká fakulta, Univerzita Palackého v Olomouci
OLM – Vlastivědné muzeum v Olomouci
OMJ – Regionální muzeum a galerie v Jičíně
OMP – Polabské muzeum Poděbrady
OP – Slezské zemské muzeum, Opava
OSM – Ostravské muzeum, Ostrava
OSTR – Katedra biologie a ekologie, Přírodovědecká fakulta, Ostravská univerzita
OVMB – Muzeum v Bruntále
PL – Západočeské muzeum v Plzni
PRA – Botanický ústav Akademie věd České republiky, Průhonice
PRB – Botanická zahrada hl. m. Prahy
ROZ – Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy
SAV – Botanický ústav, Slovenská akadémia vied, Bratislava
SOB – Husitské muzeum v Táboře, Blatské muzeum v Soběslavi, Soběslav
SOKO – Muzeum Sokolov
SUM – Vlastivědné muzeum v Šumperku
VM – Muzeum regionu Valašsko, Valašské Meziříčí
VYM – Muzeum Vyškovska, Vyškov
ZMT – Muzeum Vysočiny Třebíč
Muzeum a galerie Orlických hor v Rychnově nad Kněžnou
Muzeum Českého lesa v Tachově


Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací